Bitki ve çiçeklerNasıl yapılır?

Hafıza Nasıl Güçlendirir? Hafızayı Güçlendiren Bitkiler!

Güçlü bir hafıza için ne yapmalı, Güçlü bir hafıza için tüketilmesi gereken bitkiler nelerdir diye soruyorsanız tam yerindesiniz. Yazımızın devamında verdiğimiz besinleri tükettiğiniz taktirde hafızanızı güçlendirebilirsiniz.

Hepimiz biliyoruz ki, hayatımızın çalışma temposu çoğu zaman strese yol açıyor. Stres ise almamız gereken sorumlulukları unutmamıza sebep olabiliyor. Unutkanlık yani zayıf hafızayı sadece yaşa bağlamamak gerektiğini bilmemiz ve buna göre önlem almamız gerekiyor. Peki, bunu nasıl yapabiliriz? Günlük ve önemli işlerimizin aksamaması için alabileceğimiz önlemler nelerdir? Güçlü bir hafıza için tüketilmesi gereken bitkiler burada imdadımıza yetişiyor. Şimdi size vereceğimiz tüyolar dozunda uygulandığı takdir de kesinlikle işe yarayacaktır.

Hafızanızın güçlenmesini istiyorsanız bu bitkileri tüketin

Limon

Yine her derde deva olan vazgeçilmez bitkimiz limon sizlerle. Pek çok yararı bulunan bu mucize bitki hafızaya da çok iyi gelmektedir. İçerisinde barındırdığı yüksek C vitamini sayesinde algılama yeteneğini arttırıcı nitelikte olan limonun hafıza üzerindeki gücünü uzmanlar gündeme sık sık getiriyor. Limonla aranız pekiyi değilse başka bir alternatif olan portakal suyu ve ya limonatayı deneyebilirsiniz.

Havuç

Vücudumuzun merkezi olan beyin fonksiyonlarının çalıştırmakta bire bir olan havucun şüphesiz etki ettiği yerlerden biri de hafıza kısmımız. Ders çalışırken ve ya daha sonra hatırlamanız gereken bir şeyler okurken bir yandan da havuç kemirmeniz kesinlikle işinizi kolaylaştıracaktır.

Nar

Şahsen benim favori meyvelerimden olan nar hafızaya çok iyi gelmekte! İçerisinde barındırdığı vitaminler sadece hafızaya değil, vücudumuzun geri kalanına da çok faydalı. Özellikle çabuk sonuç almak için narın suyunu içmeniz faydalı olacaktır.

Ceviz

Güçlü bir hafıza için tüketilmesi gereken bitkiler başında tabii ki ceviz gelmekte. Cevizin hafıza üzerindeki mutlak etkisini sanırız ki bilmeyen yoktur. Odaklanma ve ya unutkanlık problemi yaşıyorsanız ceviz en iyi arkadaşınız olacak. Soyduğunuz taze cevizleri bir bardak ılık suya geceden koyun ve sabah kadar bekletin. Ceviz içerisindeki vitamin ve mineraller suya geçecek ve her sabah içtiğiniz bu su direk olarak vücudunuza etki sağlayacak. Tabii sadece suyu değil kendisini de yemeyi unutmayınız.

Bonus: Hafıza için en gerekli besinlerin başında gelen balık, sadece hafıza için değil tüm yaşamsal fonksiyonlarımız için çok faydalı. İçerisinde bulunan Omega 3, alzeimer riski için bir düşman niteliğinde. Haftada en az 2 3 kez yenmesi gereken balığı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close