Teknoloji

Google News Nedir? Kayıt için Künye & Gizlilik Politikası

Google news nedir?

İnternet üzerinden kullanıcıya haber göstermeyi sağlayan pratik araçtır. Bu sayede google’dan arama yapan bir kullanıcı haber ile ilgili bir arama yapıyorsa direk olarak google news sitesine yönledirilir burada binlerce haber sitesinden en iyi güncel doğru haberler yayınlanır.

Google News Kayıt

Bir çok webmaster google news sitesinde yer almak için onlarca çaba gösterir ancak google news bu konuda çok seçici olduğu için her site google news sitesinde gözükmez veya yer almaz. Bizde sizlere google news sitesinde nasıl yer alacağınızı size anlatacağız.

News kayıt başvuru yaptığınız zaman iki önemli hususu gözden geçirmenizi öneririm bunlardan biri künye sayfası oluşturma ve içeriğini girme diğer önemli husus ise Privacy Policy (gizlilik politikası oluşturma) her ikisinide yaptığınızda haber siteleri için ekstra habere uygun tema tercih etmeleri önerilir sürekli güncel olması gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce sitenizde en az 150 ila 200 haber bulunsun hepsininde özgün olmasına dikkat edin.

Künye oluşturma

Sitenizin künyesinde yer vermeniz gereken bilgiler aşağıdaki gibidir. Google News başvurularında onay almak ve süreci hızlandırmak adına aşağıdaki formata uymanız kolaylık sağlar.

İmtiyaz Sahibi / Grantee
Site sahibinin adı yazılır + mail
Genel Yayın Yönetmeni /  Editor in Chief
Farklı bir isim + mail
Editörler / Editors
5 kişiden az olmamak şartıyla farklı isimler ve mail gerekli
Gece Vardiyası Editörü / Night Shift Editor
1 kişiden az olmamak şartıyla farklı isim ve mail
Hukuk Danışmanı / jurisconsult
herhangi bir avukat – mail yazmanıza gerek yok
Mali Müşavir / financial advisor
bir müşavir ve – mail yazmanıza gerek yok
Reklam /  Advertise
Reklam sorumlusu olarak birisini belirtin ve mailini kesinlikle yazın
Adres
E-Mail
YAZILIM ve SİSTEM YÖNETİMİ
Kullandığını scriptin lisanslı olduğunu kanıtlayacak firmanın adını yazın örneğin wordpress 5,2 altyapısı ile direnc.org teması gibi.

Ve Aşağıdaki yazıyı künye sayfanızın en altına yazınız.

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. www.direnc.org  harici linklerin sorumluluğunu almaz.

Google News Privacy Policy (gizlilik politikası) oluşturma

© Copyrigth 2018 direnc.org tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları siteniz.com’a aittir. sanalgezi.org sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar sanalgezi.org’un yazılı izni olmaksızın olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin ve kullanımı  www.direnc.org’daki harici linkler ayrı bir sayfada  Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. siteniz.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir

Yukarıdaki yazıları kendinize göre uyarlayarak açtığınız sayfalara ekleyin ve burada google news kayıt adresinden başvuru yapabilirsiniz. Google news hakkında bilinmeyenler ile ilgili herhangi bir anlaşılmayan konu ile karşılaşırsanız bize yazmaktan çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close