Nedir?Teknoloji

Google Maps (Haritalar) Nedir? Google Maps ile Neler Yapılır?

Öyle bir zamana geldik ki ne olursa olsun her şeyi internetten aramaya başladık. Mesela kapıda kaldığımızda hemen internet sayesinde çilingir bulabiliyoruz ya da hastaneye giderken çiçek almayı unuttuğumuzda çiçek siparişi verebileceğimiz en yakın çiçekçinin numarasını buluyoruz. Burada google arama motoru ve google maps sayesinde hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Google maps ile kısaca tüm dünyayı parmaklarınızın ucunda hissedebilirsiniz Google maps sayesinde bir çok işlemi yapabilirsiniz peki google maps’ten nasıl yararlanabileceğinize dair bir yazı hazırladık.

Google maps ile neler yapılır?

1 – Bir firmanız var ve bu firmanın kolay bir şekilde bulunmasını istiyoruz google maps özelliğini kullanarak haritadan yerimizi işaretliyoruz firma bilgilerini giriyoruz ilgili aramalarda sizin firmanızı bulmanız kolaylaşıyor.

2 – Başka bir şehire gittiniz ancak nereye gideceğinizi bilmiyorsunuz google maps navigasyon özelliğini kullanarak gideceğiniz yeri kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

3 – Bir tatile gideceksiniz ama tatile gideceğiniz yer hakkında hiç bir fikre sahip değilmisiniz? Hiç endişelenmeyin google maps sizin için onuda hallediyor 3D sanal gezi sayesinde google haritalar ile ulaşmanız mümkün.

4 –  Acil bir işiniz var işe yetişmeniz gerekiyor fakat trafik nerede yoğun nerede yoğun değil dert etmeyin google haritalar sayesinde trafik tablosunu izlemenizi sağlayacak uygulaması var dilediğiniz yoldan gitmeniz için size fırsat tanıyor.

5 – Mesafe ölçme sayesinde giceğiniz yerin nekadar uzakta olduğunu belirler ve aracınızın nekadar yakıt yakacağına kadar bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Google haritalar nedir?

Dünyanın en büyük online harita merkezine sahip olan Google haritalar sayesinde tüm dünyayı dijital ortamda caddeler sokaklar hatta apartmanlara kadar sergiliyor ve bu haritalardan çok farklı şekilde faydalanmak dilediğinizi yapmak sizin elinizde iş yerleri, ofisler, alışveriş merkezleri, müzelere, hastanelere, Park alanları gezilecek yerler, turistlik mekanlar Yani anlatmakla bitmeyecek kadar dilediğiniz yere sizin bulmanıza olanak sağlıyor. kestirme yollar, toplu taşıma araçları ya da hususi ulaşım yolları hakkında geniş detaylı bilgi veriyor.  Google maps adsesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close